O nás

Vitajte v našom eshope  –  lynxietoys.sk kde Vám ponúkame rôzne STAVEBNICE A HRAČKY pre deti a moderné UČEBNÉ  POMôCKY.

Aké stavebnice a hračky ?

V našej ponuke nájdete viacmodelové konštrukčné stavebnice Engino pre chlapcov i dievčatá. Tématické stavebnice: pokrývajú určitý tématický okruh ako autá, motorky, lietadlá a priemyselné stroje.  Motorizované: kde sú vaše modely poháňané motorčekom. Dievčenské: v krásnych pestrých farbách. Pre menšie detičky sú určené Mini stavebnice: pico spinnery, Qboidz.

STEM vzdelávacie stavebnice slúžia zároveň ako učebné pomôcky.Pokrývajú širokú oblasť predmetov: Mechanika a Jednoduché stroje,Štruktúry, Newtonove zákony, Architektúra, Solárna energia a dokonca ajProgramovateľné roboty!

Taktiež predávame Drevené hračky:hry, „handmade“ dekorácie, drevené skladačky (3D puzzle) zo svetazvierat, dinosaurov, domčeky. Pre chlapcov sú tu rôzne motorky, lode,pištole či solárne lietadlá a robotické dinosaury. Ale nájdu sa ajkreatívne a vzdelávacie pomôcky, na vymaľovanie, nažehľovanie,počítanie.

Pre koho sú určené?

Stavebnice a hračky v našom e-shope sú určené hlavne deťom, od menších až po tínedžerov, ale pohrať sa môžu aj „veľkáči“. STEM Vzdelávacie stavebnice môžu slúžiť aj ako učebné pomôcky na základných školách a rôznych záujmových krúžkoch.

Velkoobchod: sme velkoobchodným predajcom stavebníc značky Engino. Viac o velkoobchodnej spolupráci nájdete v sekcii Velkoobchod.

O značke Engino a výrobkoch sa dozviete veľa na našej stránke. A ešte viac  na stránke Engino – kde nájdete aj interaktívne obrázkové 3D návody pre všetky modely.

Naša spoločnosť Lynxie s.r.o. je prevádzkovateľ eshopu Lynxietoys a zároveň je importér a distribútor stavebnicových hračiek značky Engino. Na našej stránke www.lynxietoys.sk sa dozviete viac o firme Engino a produktoch ktoré vyrába . Zároveň si je možné aj kúpiť  jednotlivé stavebnice v eshope.

Inžinierstvo je umenie pretvárať materiály a sily prírody.

Značka ENGINO používa také isté princípy, rešpektujúc túto zásadnú a vrodenú ľudskú vlastnosť, ktorá nám umožňuje dosiahnuť podivuhodné technologické výkony. Naše deti sú obdarené touto silou a cez kreatívnu hru sa učia ako to využiť. Všetky návody si je možné stiahnut zo stránky www.engino.com .

ENGINO TOY SYSTEM vymyslel Costas Sisamos, bývalý učiteľ a inžinier, za účelom pomôcť žiakom stavať technické modely kreatívnejšie a ľahšie tak, že môžu experimentovať a učiť sa o vede a technike hravým spôsobom.

Výskumné granty z lokálnych a E.U. zdrojov pomohli zhmotniť 3 ročný výskum do inovatívneho produktu, ktorý bol medzinárodne predstavený v roku 2007.  Odvtedy spoločnosť rozvinula viac do seba zacvakajúcich komponentov ako sú ozubené kolesá, remenicové motory a solárne panely a taktiež série kníh aktivít a software, ktorý pomôže deťom vzájomne pôsobiť s technológiou a učiť sa pomocou hrania.

Hlavná výhoda Engino systému je že umožňuje deťom stavať rýchlo a jednoducho,  jednoduché alebo zložité modely použitím malého množstva rozličných komponentov.

ENGINO – niektoré zaújimavé fakty:

  • Engino sa vyrába na Cypre, v EU.
  • Engino systém bol testovaný deťmi, asociáciou učiteľov a katedrou

vzdelávania na Cyperskej univerzite.

  • Engino je zábavný a zároveň vzdelávací výber, deti sa môžu hrať samé

alebo s rodinou, spolužiakmi a kamarátmi. Kreatívnosť nemá hranice .Pomáha deťom rozvíjať ich analytické a tvorivé schopnosti a získavať významné vedomosti z oblasti technológie a fyziky hravým a príjemným spôsobom.

  • Engino kladie dôraz na výrobu a distribúciu ekologických produktov.

Všetky produky sú priateľské k životnému prostrediu, pretože môžu byť recyklované. Engino ponúka solárne produkty, kde je motor poháňaný solárnym panelom namiesto bateriek. Začali ocenenú sériu Eco builds, ktorá je založená na novej inovácii spájaním bukového dreva s plastovými časťami. Použitie dreva výrazne znižuje použitie plastových častí a vedie k viacúčinnej recyklácii.

  • Engino sety sú kompatibilné s ostatnými engino setmi. Toto je jedna

z výhod v porovnaní s ostatnými značkami. Engino používa tie iste časti na všetky produkty, takže časti sú kompatibilné so všetkými ostatnými engino časťami, čo dovoľuje deťom kombinovať sety a stavať väčšie modely obmedzené iba ich predstavivosťou.

  • Engino STEM (Science, technology, Engineering and Mathematics)

série môžu na školách učiť predmety ako sú veda, technológia, inžinierstvo a matematika. Engino sa používa na školách v mnohých krajinách ako UK, USA, Brazília, Izrael, Nórsko a Cyprus a postupne sa stáva neoddeliteľnou súčasťou školskej osnovy. Niekde sa Engino používa ako voľnočasová aktivita na školách, ale vo väčšine prípadov sa využíva ako učebná pomôcka pri učení Dizajnu a Technológie a Fyziky.

  • Engino ponúka inštrukcie k všetkým modelom. Inštrukcie pre niektoré

modely sú prístupné vo vytlačenej knižke priloženej ku každej škatuli a inštrukcie zvyšných modelov si môžete stiahnuť zadarmo na webovej stránke www.engino.com

  • Engino hračky sa testujú ročne na bezpečnosť v nezávislom laboratóriu

a spĺňa bezpečnostné štandardy pre hračky.

  • Engino získalo mnoho ocenení po celom svete.